Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Osobní konzultace

Formou osobní konzultace hledáme společně s klientem možné příčiny neúspěchu nebo problémů v životě, psychických potíží, depresí, úzkostných stavů. V oblasti vztahů (s dětmi, rodiči, partnerem, v práci, v přátelství). Můžeme řešit problémy s komunikací, nalezením svého místa v životě, vytvářením zdravých hranic, podléháním negativním emocím, náladám, strachu ze života nebo stavy odpojení od svého těla, od svých pocitů. Rovněž také pocity nedůvěry, pocity omezení svého potenciálu, sebelásky, sebehodnoty a sebepřijetí.  Všichni máme v sobě sílu i nástroje k tomu, aby náš život mohl plynout v  harmonii a nechyběly nám v něm pocity radosti a štěstí.

Někdy stačí i informace, naznačení směru, abychom se mohli pohnout dál a objevili v sobě zdroje a potenciál, které právě potřebujeme. Každý potřebuje jiný přístup, reaguje na jiné podněty, nebo mu vyhovuje jiná metoda. Ne každý je schopen "vypnout hlavu", naladit se na své nitro a nalézt tam odpovědi na dotazy, proč se mu to nebo ono v životě děje. Proto pracuji s více metodami, které umožňují otevřít cestu k sobě téměř každému, kdo mně navštíví, pohlédnout a řešit problémy, které ho na té jeho cestě sužují.

Přestože každá psychoterapie je orientována na změnu, psychoterapie není jedna, je jich mnoho (odhadem dvě až tři stovky) a ne každá se hodí každému a na každý problém. Proto se při osobní konzultaci snažím nejprve určit možnosti, jak klientovi pomoci a navrhnout možné formy terapie. Někdy opravdu stačí jen správně navést člověka na cestu a on je schopen pokračovat sám. Ale toto se netýká závažnějších problémů. Existuje mnoho důvodů, proč lidé přicházejí na terapii. Někdy řeší dlouhotrvající psychické problémy nebo problémy s úzkostí a depresí. Jindy je to v reakci na neočekávané změny v životě člověka, jako je rozvod nebo ztráta blízké osoby. Terapie může pomoci řešit mnoho typů problémů, jako je deprese, úzkost, konflikt, smutek. Terapie je pro každého, kdo má zájem získat co nejvíce ze života tím, že odpovědně přistupuje k řešení náročných životních situací. Dlouhodobé terapie, především psychoanalytická a hlubinná, se zaměřují na zásadní změny, které se dotýkají osobnostní struktury pacienta. S dlouhodobou terapií je nutné také počítat u těžkých stavů úzkostí a deprese, často v kombinaci s farmakoterapií.

Třídenní terapeutický blok

Třídenní  intenzivní terapeutická sekce vnikla na základě zvýšeného zájmu klientů ze vzdálenějších oblastí o mé služby.

Třídenní blok na sebe navazujících  terapií je ušit na míru klienta a jeho současnému problému. Obsahuje tři hodiny terapie každý den. Je vhodný zejména pro klienty ze vzdálenějších míst. Záleží na problému, který je pro klienta aktuální. V úvodním rozhovoru bude klient seznámen s průběhem terapie, přibližnou délkou (opakování návštěv). Největší díl zahrnuje zejména hypnoterapie. Ubytování si zajišťuje klient sám a není zahrnuto v ceně!!!

Jednorázové akce, ať již jde o jeden den nebo víkend, nepřinesou většinou jiný užitek než seznámení se s něčím novým a iluzi, že od nynějška bude všechno dobré. Nebude, protože má-li se až dosud nedobrá situace změnit, vyžaduje to změnu postojů a k té je třeba nejen dojít, ale také ji upevnit. Systém vnitřních přesvědčení je možné přirovnat k počítačovému programu, který vychází z nevědomé mysli.. Je možné ovlivnit či změnit naše vnitřní přesvědčení? Ano, je.

Nejméně nadějí na úspěch má asi metoda, kterou používáme nejčastěji. Pokoušíme se sami sobě nebo druhému člověku jeho přesvědčení "vyvrátit" pomocí argumentace, logiky, snesením důkazů, že něco "není pravda". Vzpomeňte si na situaci, kdy se takto někdo pokoušel změnit nějaké vaše přesvědčení. Jak jste se přitom cítili? Jak jste reagovali? Došlo skutečně ke změně? Proč "skalní" kuřák nepřestane kouřit, když je svým okolím denně bombardován vědecky dokázanými informacemi o škodlivých zdravotních důsledcích kouření? Proti takovým pokusům o změnu se náš mozek brání, zapíná svůj automatický "imunitní systém". Někdy se argumentům otevřeně bráníme, jindy "naoko" souhlasíme, ale ke změně přesvědčení stejně nedojde.

Jiná metoda vychází z neurolingvistického programování. Důležitou premisou je, že každé naše přesvědčení je (bylo) k něčemu dobré, má (mělo) svůj pozitivní úmysl. Potřebujeme tedy nejdříve nalézt to dobré, co nám naše přesvědčení přineslo. Teprve pak můžeme hledat jiné přesvědčení, které zachovává tento nalezený pozitivní přínos. Jinými slovy nechat si pozitivní záměr, ale změnit způsob či nástroje jeho realizace.

Přesvědčení jsou obvykle generalizací. Jakoby to byl vzorec, který platí pro všechny situace v životě, univerzální pravidlo. "Jsem smolař". "Vždycky všechno zkazím". "Nikdo mě nemá rád". "Lidem se nedá věřit". Změna vnitřních přesvědčení, zafixovaných nevědomých stereotypů a vzorců, to je v podstatě hlavní cíl, o který se snaží kouči nebo terapeuti u svých klientů. Taková změna je možná, ale není vůbec jednoduchá.

Nejvíce používám techniky hypnoterapií, NLP - neurolingvistického programování, tradiční formy Gestalt terapie a psychoterapie, rozšířenou formu Voice dialogue - Transformační terapie, Traumaterapii - EMDR,  psychokineziologie (Dr. Klinghardt), Regresní terapii a techniky hlubinné imaginační psychoanalýzy jejíž základy položil Carl Gustav Jung.

 


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

13.07. 2024

Vnitřní kritik

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková