Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Červená Lataif

 

Červená Lataif je esencí síly. Tato esence je spjata s tématy matky, díky naší nevědomé touze zažívat blažený stav nám dobře známý z období našeho vývoje v bříšku maminky (z prenatálního období). Tehdy byly naše potřeby naplňovány bez jakéhokoliv úsilí a my jsme zažívali pocit dokonalé jednoty. Nevědomě se chceme do tohoto stavu dokonalé jednoty vrátit, a to za vysokou cenu potlačení nás samotných, našich emocí, naší pravdy, našeho vlastního života. Kvalita červené esence se prolíná do všech oblastí našeho života. Dává nám důvěru žít svůj vlastní život, důvěru být sám sebou. Esenciální síla může být ohnivá, rytmická jindy klidná, plynoucí.

Seminář červené esence nám přináší nové vědomí, umožní uvidět ta místa v nás, kde tzv."negativně splýváme", tzn. kde jsme identifikováni s matkou, jejími emocemi, jejím vnímáním světa, okolí, s jejím způsobem života. Ukáže nám, kde se dožadujeme lásky matky či rodičů a směřujeme tento požadavek na své partnery, děti, atd. Toto uvědomění nám pomůže navrátit se k nám samotným. Síla je naší přirozenou součástí a rozvíjí se od desátého měsíce života.

Když se narodíme,jsme čistou esencí, pouhou manifestací Absolutna,
Jednoty. Bílé světlo naší bytosti se projevuje skrz duhu esenciálních kvalit: mír, radost, síla, pocit, že jsme spojeni, podporováni a vedeni vesmírem atd.

Během svého dětství postupně ztrácíme kontakt s téměř všemi těmito kvalitami. Vytváříme si náhrady – pozlátka a hry, které nás uklidní nebo přimějí ostatní, aby dodali pocit lásky, podpory a vedení, jež nám chybí uvnitř.

Každá činnost v naší dospělosti bude pocházet z podvědomé touhy zaplnit či zapomenout na prázdný prostor uvnitř. Je to však samotné přesvědčení, že něco uvnitř chybí, které vede k potlačení esence.

Novorozeně nemá žadné vědomí celistvosti ani neví, že je jedinečnou individuální bytostí, oddělené od matky, od světa. Je v jednotě s životem a přirozeně hlavně s matkou. Jelikož nemá možnost rozlišit, co patří jemu a co matce, ztotožňuje se s mnohými pocity – úsudky, strachy , představami a projekcemi matky, jako by byly jeho. Proces individualizace trvá asi 3 roky. Pak má dítě pocit, že je jedinečnou samostatnou bytostí, schopnou rozlišovat své vlastní pocity od pocitů matky a druhých lidí.

Toto znamená, že nemluvně tvoří celou svou osobnost na základě matčiných pocitů. Nepracujeme-li s tímto procesem tvorby osobnosti, žijeme svůj život z pocitů, strachu, projekcí a úsudků své matky, aniž bychom si to uvědomovali. A tak se vzorce předávají z generace na generaci a my nemáme možnost zjistit, kdo jsme.

Zdroj: Bhagat - Esence

Podle súfijské tradice je červená Lataif umístěna v pravé části hrudníku.

Tento text může být kopírován v nezkrácené podobě pouze s uvedením www.blazkova.net jako zdroje

Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

13.07. 2024

Vnitřní kritik

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková