Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Vnitřní kritik, vnitřní soudce

Vnitřní svoboda, vnitřní vedení versus vnitřní soudce

Člověk, který je v kontaktu s Esencí má vnitřní vedení a vědomí, které mu pomáhají při rozhodování na cestě životem. Duše se svobodně projevuje.

"Superego je struktura, která vytváří vrchol psychických struktur a zahrnuje ideály osobnosti a principy souzení. Super Ego je sídlem toho co nazýváme svědomí." (Almaas, Essence )Když se v ranném věku formovala naše osobnost, tehdy byly veškeré strachy, přesvědčení a postoje našeho nejbližšího okolí jedinou naší realitou. A superega vašich rodičů měla zase základ vzorce jejich rodičů. Toto vedlo ke ztrátě Esence a vytvoření osobnosti. My se následně s osobností ztotožníme a začneme věřit, že toto jsme my. Pak se superego stane vládcem. Superego- soudce nahradí to, co by jinak přirozeně vykonávala Esence a její aspekty.. Po nějaký čas vládne zpovzdálí, ale jen do doby, kdy přestanete dělat věci ,,správně“. Hlasy, které se objeví, manipulují s naším strachem a říkají nám: „Ty to nedokážeš. To nezvládneš.“ nebo „Tohle přeci nemůžu udělat. Jak by se pak na mě všichni ostatní dívali.“ Obzvláště trýznivé jsou naše myšlenky, které se týkají viny a odpuštění. Tento vnitřní soudce je v nás celou dobu skrytý. Ne vždy si přímo všimneme jeho hlasu, který neustále hodnotí, posuzuje a shazuje. Většinou si ale uvědomíme svoji tělesnou a pocitovou reakci na něj .Přestaneme si uvědomovat , že nejsme ve spojení s Esencí, že nejste spojeni se svou duší. Často si onoho vnitřního soudce projektujeme ven do vnějšího světa. Pokud nás někdo obviní, vždy je zde náš vnitřní soudce, který na nás zaútočí a díky tomu se můžeme cítit nepříjemně a trpět pocitem viny. Většinou si ani nevšimneme, že jde o útok našeho vnitřního kritika, který nás rozhodil. Jednoduše se cítíme nepříjemně a podrážděně z obvinění druhého a pravděpodobně začneme reagovat na něj.Lidé zapletení v moci soudce většinou reagují třemi způsoby. Obranou nebo taky protiútokem. Je to takové obrnění se vůči útoku. Přestanete cítit a zaútočíte na druhého. Jde zde o polaritu silný-slabý. Obhajobou nebo taky zdůvodňování. Chcete přesvědčit druhého (potažmo soudce), hledáte argumenty. Schováváte se za logiku, za to, co bylo správné a nesprávné. Zhroucením se. Říkáte druhému (soudci) máš pravdu, jsem špatný, udělal jsem chybu, příště se budu víc snažit. Ztrácíte svojí energii a vůli.

Na semináři pochopíte strukturu superega a pochopíte jak funguje. Pochopíte jeho omezení a jak žít život opět ze srdce a plánem Váši duše. Dvoudenní interaktivní seminář je složen s terapeutických a meditačních technik.

 

Tento text může být kopírován v nezkrácené podobě pouze s uvedením www.blazkova.net jako zdroje

Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

13.07. 2024

Vnitřní kritik

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková