Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Techniku Focusingu vytvořil  E. Gendlin (Focusing. Portál 2003) na základě svých výzkumů v oblasti psychoterapie. Technika Focusingu je založena na uvědomování si ohniska tělesného prožívání ( focus) , je velmi podobná mindfulness a rozvíjí mimo jiné emoční inteligenci, uvolňuje napětí v těle a pomáhá k pochopení sebe sama, vlastním vnitřním procesům a prožitkům.

Mnoho lidí nemá kontakt se svými pocity a vnitřními prožitky. Často jsou v těle uvězněny emoce velmi dlouhou dobu a mohou působit napětí a jiné symptomy ve fyzickém těle.

Focusing může pomoci zvládat zahlcující emoce jako je smutek, strach nebo hněv. Laskavou pozorností k sobě samému pomáhá pomocí soustředění – vnímání ( focusu) na tělesné pocity. Je to vlastně dialog mezi myslí a tělem. Tato metoda učí sebereflexi, dialogu s vlastními emocemi a pochopení jejich významu.

Prostřednictvím těla, jako nástroje vnímání můžeme dojít k lepšímu pochopení sebe sama a našich reakcí na okolí. Mnohdy nejsou emoce a pocity plně uvědomované a naše reakce na situace z venku mohou být zatěžující a nelogické. Rozpoznání a pochopení těchto mechanismů vede k větší svobodě a učí zvyšovat citlivost k signálům těla, porozumět propojení emočního a tělesného prožívání a využívat tělo jako pomocníka a nástroj v žívotě i v komunikaci.

Může pomoci uvolnit chronické napětí a emoce spojené například s emočním zraněním z minulosti, více porozumět svým potřebám.


 

Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

13.07. 2024

Vnitřní kritik

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková