Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Aktuality

Reference

Ohlasy na idividuální terapie a rodinné konstelace

Terapie mi celkově změnila život, a to v pozitivním slova smyslu. Došlo u mě díky ní ke změně úhlu pohledu na spoustu životních momentů, uvědomění si, že není vše tak, jak to vidím já, pomohla mi oprostit se od přísně subjektivního a silně emočního prožívání situací, přivedla mě k toleranci a rovnějšímu pohledu na lidi a jednání s nimi - včetně nejbližší rodiny. Mezi největší úspěchy, které z terapie vzešly, však považuji vyřešení "udusané" a neléčené poporodní deprese, díky tomu i poněkud nešťastně nastaveného vztahu k vlastnímu dítěti a skoncování s letitou fobií z řízení auta. Shrnu to jednoduše - terapie sice ještě není u konce, ale s každým sezením se cítím býti šťastnějším, lehčím, klidnějším, vyrovnanějším a při tom všem lidštějším člověkem, který si na nic nehraje, umí říci "ne", když není věc podle jeho přesvědčení, který si už umí určovat priority, pronést svůj názor, konečně odpočívat a milovat svět kolem sebe a to doopravdy, nikoli plochým sebepřesvědčováním a namlouváním si životních pravd, které tak často kolují v chytlavých e-mailech. Paní Aranyo-Blažkové velký palec nahoru, už minimálně setkání s ní je obrovská síla!!! :-)

Monika M.

Velice rád komentuji práci kterou děláte doporučuji !!!!!!!! každému uvědomělému člověku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vaše terapie, ať soukromé sezení , či Konstalace .:

1. Pocit strachu z něčeho nového, který je asi normálním stavem u každého pacienta , který zkouší alternativní medicínu či jiné řešení od bílé lékařské medicíny.Konstelace jsou opravdu pro každého.Ten kdo v sobě něco hledá, řeší , neví kudy kam , tak právě takovým lidem touto cestou doporučuji a P. Blažkovou chválím na 110%.Nikdo jiný mi zatím nebyl tak nápomocen jako právě ona.Je velice obětavá , slušná, a hlavně se snaží najít příčinu a myslím si že na 110% ji vždy najde. Je fakt skvěla. Spolupráce z moji strany je více jak 3 roky.Opět funguji i s malým handycapem. Ale to je to nejmenší.Je fakt , že na poprvé je to síla, jako .................Každý problém má řešení , ale je jen na Vás jak dlouho věci odkládáte a jak se k nim postavíte.

Odhodlat se a něco pro sebe udělat , je kolikrát těžší než cokoli jiného.Věřte tedy prosím, že cesta do Ústí je tím správným směrem. Pěkný den všem.

P.S.

Dobrý den Jano,

je tomu rok,co jsem Vás poprvé kontaktoval na doporučení  mých kamarádů a následně navštívil.Co tomu předcházelo?

Procházel jsem velmi těžkým obdobím života.Ve svých 40 letech jsem pochopil,že deprese,ataky-pocity zoufalství v různých podobách jsou výsledkem mých úzkostí,které jsem prožíval 35 let.

Nastal den,kdy jsem opravdově vnitřně cítil,že pokud na sobě nezačnu makat je to můj konec.Přiznám se,že v té době i myšlenka sebevraždy mi nebyla cizí.Naštěstí moje vnitřní síla zvítězila a já se rozhodl,že budu bojovat a dnes již vím,že moje rozhodnutí bylo správné.Bylo mi jasné,že sám to nezvládnu.Návštěva u psychiatra byla správná volba,ale pochopil jsem,že hloubku mého problému  nevyřeší. Naopak špatná volba byla návštěva psycholožky: moje odloučení od  matky v 5 letech na 9 měsíců pro ni nebylo dostatečné trauma. ( Právě toto odloučení se ukázalo být jedním z nejsilnějších traumat v Radkově životě. Radek bohužel narazil na nevhodného psychologa, což nenapadá práci klinické psychologie jako takové, je to vždy o člověku. Pozn. J.Blažková)

Takže jak dál??? Svěřil jsem se svým  problémem kamarádům o kterých jsem věděl,že na sobě pracují a výsledky jsou znatelné...... Kluci mě nasměrovali na Vás se slovy,že máte ráda lidi,kteří na sobě makají a že pokud opravdu budu chtít já sám se sebou něco dělat, určitě mi  pomůžete a společnými silami to zvládneme.

A tak jsem Vás kontaktoval,dočkal jsem se odpovědi,ve které stálo jasně napsáno,že všechny problémy se dají úspěšně řešit a léčit, ale je to na dlouhou trať, která vyžaduje spoustu dřiny a v mém případě i časovou zátěž, jelikož cesta tam a zpět je ve vzdálenosti 600 km.

Po první schůzce při které jsem Vám sděloval svoje pocity,problémy,bolístky(mimochodem dnes mi většina z nich připadá malichernými), jsem měl jasno,že toto bude ta pravá cesta k nalezení mojí vnitřní síly a rovnováhy......

Od té doby jsme společně strávili spousty hodin, plné dřiny,pláče,smíchu, které jsou  vždy předvojem posunutí se k pocitu vnitřního klidu a uvolnění.

Stavy a pocity,které při a po Vašich terapiích  prožívám jsou neuvěřitelné,je to opravdu síla a čím více společně makáme,tím více cítím,že život se dá pěkně prožít a ne jen pouze přežít.

Před 2 týdny jsem se zúčastnil poprvé společné terapie(Rodinné konstelace).Prožitek při této terapii byl taktéž nepopsatelný,ze kterého čerpám do dnešních dnů a stejně jako po idivid.terapií cítím velký posun v mém já. A co je také velmi důležité zdůraznit, že i mojí blízcí vnímají moji proměnu k lepšímu velmi znatelně.

Jano,velké DÍKY ,za vše i za trpělivost a důvěru, kterou mi projevujete při NAŠICH TERAPIÍCH. A vzkaz pro vás všechny co stále tápete, zda  má cenu dát se touto náročnou cestou :Vězte,že to cenu má, zejména pokud vám při této cestě dává směr člověk jako je paní Jana,pak je výhra jistá.

Pěkné dny Vám všem...Radek, Moravská Třebová

Ráda bych se podělila o své dojmy z terapií. Ve svých 36 letech jsem začala trpět depresemi, můj život byl sice bez vnějších problémů, ale pravé důvody si nosíme v sobě. Vyrovnaný člověk z mého hlediska nepotřebuje mít kolem sebe ideální věci,lidi ani situace,ale má reálný postoj k životu,umí se radovat z maličkostí, řeší věci zásadní a neutíká před nimi, přijímá život tak, jak přichází a hlavně tvoří,žije naplno,dělá co ho baví a naplňuje. Pro většinu z nás, ovšem není jednoduché se k tomuto stavu dopracovat. U paní Jany Blažkové jsem si dopřála zprvu kineziologie, pak regresní terapie, v současné době průběžně navštěvuji rodinné konstelace. Nedá se vyslovit pár větami,co všechno mi to přineslo. Ale rozhodě je to jiný náhled na život, změna způsobu myšlení a hlavně přijetí zodpovědnosti sama za sebe,což sebou nese ohromné možnosti toho,co všechno můžeme ve svém životě změnit. Terapie jsou položeny zcela do reálného pohledu života, není to nic zkresleného mimo realitu, ani žádné tzv.vymývání hlavy. Někteří si to myslí a tím se bojí cokoliv podstoupit. Není to tak. Prošla jsem i kurzem Kreativity, byl to krásný víkend, najednou jsem si vzpomněla na věci, které mě baví,ale dávno jsem na ně zapomněla. Je přínosné nahlédnout sami do sebe. Nedávno jsem četla příspěvek o tom,že lidé dnes neumí být ani 15 minut v klidu,jen tak sedět a popřemýšlet. Televize,počítač,telefon,cokoliv a hlavně stále. No nevím, pro mě samotnou by to byla asi cesta zpět k mým starým depresím. Už jim ale místo ve svém životě dělat nechci.
Možnosti jsou vždycky. Záleží na každém z nás,co se svým životem uděláme. A věřte, že času není nazbyt, to se jen tak zdá...
Hodně štěstí všem..

M.

 

Svou účast na různých seminářích a terapiích s Aranyo považuji jednoznačně za přínosnou. A v čem třeba? Zejména v běžném denním životě. Dokážu lépe, otevřeněji a volněji komunikovat s jinými lidmi. Už mě třeba tolik neděsí představa bytí ve vyloženě mužské společnosti. Postupně si dovoluji více užívat a vážit života. Dokážu mít radost z toho, že vidím běžícího psa, rozkvetlou květinu, padající déšť, ale taky si dovedu pomalu připouštět, že se necítím dobře, že mi je někdy hodně zle a můžu si to dovolit. Taky mi dochází, že život není dřina a že se stále nemusím někomu zavděčovat se záminkou, ať mě někdo ocení. Protože už někde vím, že nejcennější je, když ocením sám sebe. Jak za to, co udělám pro sebe, ale i za to, že se rozhodnu, jak bych v danou chvíli chtěl. Že ten můj vnitřní hlas, který mě od mých rozhodnutí a vlastně zodpovědnosti za sebe odrazuje, postupně polevuje a přetváří se v mou sílu.

Další z velkých přínosů vidím v postupně přicházejícím pochopení. Uvědomění toho, jak jsem byl a stále ještě jsem řízen svými představami, strukturami a bolestí. Že nikdo nemůže za mé utrpení, pouze já sám. A pokud už v této představě uvíznu, tak si po čase připustím, že jsou to mé emoce, můj pocit a když budu chtít, tak se za ně mohu podívat a vše rozklíčovat.

A k tomu všemu mi právě pomáhá práce Aranyo. Její semináře, terapie, zkušenosti a hlavně ona sama. Velmi si vděčím dne, kdy jsem se k ní dostal, a když jsem si připustil, že opravdu potřebuji terapeuta, tak to je právě ona, kdo mi jim může být.

Děkuji Bohu, Aranyo a také sobě.

S úctou,

Petr

Pomocí trapií jsem se zbavil dlouhodobých úporných depresí, které mě pronásledovaly asi 5 let. Postupná úleva, ktrá nastávala po jednotlivých sezeních, pro mne byla spočátku až neuvěřitelná. Samozřejmě to ode mne vyžadovalo změnu postojů a náhledu na život. Vřele doporučuji..:-) Život se stal barevnějším..

Zdeněk M. Děčín

Jany terapie a semináře umožňují lidem, kteří na ně chodí se rozvíjet a vidět věci kolem sebe v jiném úhlu pohledu. Mě osobně Jany semináře, konstelace i osobní terapie pomohly neuvěřitelně. Získala jsem náhled na svět  z jiného úhlu. Cítím na sobě i když jen maličké pokroky. Dříve jsem se neustále ohlížela, co si kdo o mě myslí a komu všemu se mé chování a jednání nebude líbit. Zabývala jsem se hlavně ostatními. Jana mi ukázala pro mě do té doby jiný svět. že hlavní jsem tu já a co si o mě myslí lidi mi může být jedno. Sice to, co jsem se od ní naučila, jsem zatím  schopna využívat jen občas, samozřejmě se vracím pořád zpátky. (terapie ani semináře nefungují jako ibalgin, který zabere hned, výsledky začínám pozorovat po třech letech občasného docházení) ale díky jejímu otevření mých očí jsem si začala více vážit sama sebe (ne že bych do té doby byla nesebevědomý člověk, alespoň mé okolí si to o mě nemyslelo). Hodně se mi ulevilo a hlavně jsem pochopila jednu věc. Když mám nějaký problém s kterým si nevím rady, deprese.... nemusím na kávičky a s kamarádkami se v tom hňahňat, ale mohu přijít si pro odbornou pomoc za Janou a začít to řešit. Tím, že je Jana danou situaci v terapiích umí znázornit, tak to mému mozku pomůže vše pochopit (přece jenom to co vidím tomu mám šanci porozumět).  Když za mnou občas přijdou lidi, že mají psychické problémy a že si půjdou pro antidepresiva, vždy jim doporučím Janu nebo ať vyhledají jiného terapeuta. Přece jenom proč své problémy tlumit léky, když je mohu řešit?

J.V.

Meditace a semináře Reiki

Techniky Reiki mi pomohly k vnitřnímu klidu, větší vyrovnanosti a uvědomnění si sama sebe. Velmi si cením toho, že mne Aranyo naučila meditaci. Skraje jsem si myslela, že to během dne nestihnu a zdržuje mě to. Ale teď pravidelně medituji ráno a večer. Změny jsou úžasné. I moji přátelé a rodina mne hodnotí jako klidnější a vyrovnanější.

Alena V. Praha

Z vašich  seminářů i terapií si vždy hodně odnesu .Reiki vždy úplně zázračně
pomáhá na každou bolest ,při únavě ,vyčerpání doplní energii,praktikuji nejen
sobě ale i mé rodině.
Učení "Já Jsem "
používám dalo by se říci denně k ochraně sebe, svého domu ,auta i na cestu autem.
opravdu to funguje.
Na konstelacích jsem zatím na samém začátku, ale uvědomuji si, že za hodně věcí
si můžu právě sama.Na nevědomé úrovni jsem něco převzala od svých rodičů a
prarodičů a já je na nevědomé úrovni předávám svým synům a vnučkám.Mám
na sobě hodně práce a hlavně "Chci změnit svůj život k lepšímu."

Hanka

S Reiki a meditacemi jsem začal spíše ze zvědavosti..:-) zpočátku jsem velké změny nepozoroval, ale postupně jsem začal pozorovat změny a duševní i fyzické úrovni. Jsem vyrovnanější a povolily nepříjemné bolesti krční páteře.

Ivan F. Karlovy Vary

 


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

13.07. 2024

Vnitřní kritik

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková