Jana A. Blažková

Rodinné konstelace
Hypnoterapie, Kineziologie
Focusing
Hlubinná terapie
Bachovy esence
Meditace
Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)


Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Aktuality

Stínové já - odpor a stagnace

Datum: 15.-16.07.2023 (od 8:45 hod do 18:00 hod )

Místo: Mateřské centrum Sluníčka, Na Kohoutě 804/14, Ústí nad Labem

Cena: 2500, - Kč

Obsazenost: volná místa 4 osoby (kapacita 12 míst)

Seminář je pouze pro mé klienty.

Odporu je důležité porozumět právě proto, že nám může poskytnout cenné informace o tom, co stojí za jeho vznikem. Mnohdy je to velmi důležité téma, které by bylo v rámci psychoterapie dobré otevřít. Právě rozpoznání odporu naznačuje, že by bylo příhodné se jeho přítomnosti věnovat, i když se tomu bráníme.

Často bráníme vlastnímu pokroku a plnějšímu prožívání právě tím, že nechceme odhalit a připustit si některé velmi bolestivé věci uvnitř nás, které jsou hluboko v nevědomí myšlenky, tužby a tendence, které jsou bolestivé, nepřijatelné, stydíme se za ně a nechceme je. Funkce odporu je zabránit jejich odkrytí a zároveň odklonit pozornost jinam v momentě, kdy se přibližujeme k náhledu na části z našeho nevědomí, které jsou pro nás ohrožující, odvádí nás tedy pryč v zájmu zachování zdánlivé stability.

Často tyto nevědomé obsahy jsou navenek prožívány jako neschopnost dělat věci jednoznačně prospěšné jako například cvičení, učení se, obecně nalezení vlastního vyjádření, nalezení něčeho co nás těší, odkládání věcí na zítra, zítra a opět zítra. V některých případech je odpor méně viditelný a vyžaduje hlubší práci, aby byl objeven. Může být skryt za velmi dobré motivace. Pro příklad zde můžeme uvést přílišnou pracovitost, která vede k umenšení vnímání sebe sama.

V psychoterapii projevuje například zapomenutím na domluvené sezení, pozdními příchody, příchodem v jiném termínu, než bylo dohodnuto, častou nemocností právě v době, kdy jsou domluvená sezení. Také mlčení může poukazovat na odpor vůči psychoanalytické práci, dlouhé pomlky, pomalá řeč nebo neschopnost nacházet vhodná slova pro vyjádření.

Odpor vychází z nevědomí, jež nechce připustit, aby se některé obsahy staly čitelnými, protože jsou příliš bolestné, neslušné, v rozporu s námi apod. Snaží se je tedy uchovat skryté, protože tak nás konfrontace s nimi přímo neohrožuje. Tím se dostáváme k věčným hledačům toho správného psychoterapeuta. Za tím, že jsme zkusili několik směrů a terapeutů, nemusí stát fakt, že nám vždy něčím nesedl, ale může to být právě odpor k procesu jako takovému, nechceme se pouštět do poznávání sebe sama.

Odpor se projevuje i opačným způsobem, a to ve formě generování přehršle nápadů a myšlenek, které lze těžko uchopit nebo z nich vybrat tu, která je podstatná a významná. Často to klienti popisují jako trysk myšlenek, které jim běží hlavou, je jich velké množství, ale nejde žádnou „chytit“.

Obáváme se otevření těchto témat, protože očekáváme, že to bude nepříjemné, nechce se nám do nich pouštět, nechceme je vidět, protože s velkou pravděpodobností budeme odkrývat stará zranění, ke kterým se už nechceme vracet, otevřeme své niterné touhy a přání, jež naprosto nekorespondují s tím, jak žijeme a jací jsme, respektive jací si myslíme, že jsme. Dalším strachem je také fakt, že se o sobě můžeme dozvědět něco, co se nám nebude líbit.

Pokud podstupujeme proces, který by nás měl přivést k náhledu na naše nevědomé pohnutky a tím ke změně našeho prožívání a uvažování, vyžaduje to velkou míru upřímnosti a otevřenosti k sobě samému. Racionálně to chceme, jdeme za tím, proto jsme si zvolili cestu sebepoznání a vynakládáme úsilí, energii, čas a finance na to, abychom se v sobě lépe vyznali. Jsme si vědomi toho, že to nebude jednoduché, že budeme odkrývat svá bolavá místa, která mnohdy nechceme vidět, bráníme se tomu.

Cílem semináře je pomocí skupinové práce nahlédnout na důvod pod pokličku odporu a dovolit nevědomému obsahu vejít do vědomí. Pomocí terapeutických technik se budeme snažit o základní zpracování tématu, které je ukryto pod odporem.

Vezměte s sebou: deku nebo polštářek na sezení, pohodlné oblečení, psací potřeby, pastelky a menší bezmasou svačinu. Doporučuji omezit konzumaci masa a těžkých jídel již v den před seminářem.V prostoru centra lze zakoupit káva a čaj.

Účast na semináři je podmíněna zaplacením zálohy 1000,- Kč na účet 529120133/0800. Do poznámky uveďte datum akce, na kterou se hlásíte .DO UHRAZENÍ ZÁLOHY JE VAŠE REZERVACE MÍSTA NEPLATNÁ!!!!! Záloha je nevratná, můžete však za sebe poslat někoho jiného. Před odesláním zálohy se informujte, zda je volné místo.


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací.Pokud nejste mým klientem, je nutné před návštěvou semináře absolvovat osobní konzultaci!! Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková